Loading color scheme

Zajímá vás, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy litých podlah, jak probíhá realizace nebo máte jiný dotaz? Přečtěte si časté dotazy nebo nás kontaktujte.

Anhydritovým podlahám se běžně říká lité podlahy nebo sádrové podlahy. Jde o směs na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Anhydritová podlaha je tekutý samonivelační potěr s vynikajícími vlastnostmi a perfektním výsledkem.

Podlahy z anhydritu mají hned několik výhod ve srovnání s klasickou betonovou podlahou:

  • Samonivelační potěr zaručuje dokonalé rozprostření, čímž vzniká rovný, hladký a pevný povrch bez dilatačních spár, na který můžete pokládat libovolnou podlahovou krytinu.
  • Aplikace lité podlahy není fyzicky náročné.
  • Anhydritové podlahy jsou rychle hotové. Průměrná realizace podlahy z anhydritu v běžně velkém rodinném domě nezabere ani jeden celý den.
  • Už 2. den po realizaci samonivelačního potěru můžete po podlaze chodit a po 4 až 5 dnech podlahu zatížit.
  • Po pokládce anhydritové podlahy nemusíte zdlouhavě úklízet prach a jiné nečistoty.

 

Jednou z výhod podlahy z anhydritu je její snadná realizace. Směs na výrobu anhydritové podlahy dopravujeme na místo ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení, kterému se říká TransMix. V něm dochází ke smíchání s vodou až na místě. Během krátké doby pak směs aplikujeme na připravený podklad. Rozlitím se vytvoří hladký povrch, ve kterém nevznikají žádné trhliny.